تصوير لود سايت
۵۰ هزار نفر از صنعت قطعه سازی خارج شده اند

۵۰ هزار نفر از صنعت قطعه سازی خارج شده اند

 یک شنبه 29 اسفند 1395 / بازدید 889 / نظرات 0 /

دبیر انجمن قطعه سازان گفت:به علت بروز برخی نارسایی ها از جمله کاهش تولید خودرو، تاکنون بالغ بر ۵۰ هزار نفر از فعالیت در این بخش خارج شده اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ساسان قربانی به ایرنا گفت: با وجودی که پیشتر بیش از ۱۹۰ هزار نفر در صنعت قطعه سازی کشور شاغل بودند، اما بعلت بروز برخی نارسایی ها از جمله کاهش تولید خودرو، تاکنون بالغ بر ۵۰ هزار نفر از فعالیت در این بخش خارج شده اند.این در حالی است که در پی کاهش تولید خودروسازان داخلی، بیش از 35 درصد نیروهای انسانی آموزش دیده صنعت قطعه سازی کشور نیز از این صنعت خارج شده اند.
وی با بیان آنکه از 3 ماه پیش تعدیل نیروی انسانی متخصص در صنعت قطعه سازی آغاز شده، گفت: با افزایش هزینه ها و کاهش سفارش، قطعه سازان داخلی به تدریج تعدیل نیروی انسانی خود را آغاز کرده اند و هم اکنون بسیاری از قطعه سازان با کمتر از 50 درصد ظرفیت نصب شده خود کار می کنند. تاکنون بیش از یک هزار و 200 قطعه ساز در کشور فعال بوده اند که با ادامه کمپین نخریدن خودروهای صفر کیلومتر، تعداد زیادی از شرکت های قطعه ساز فعالیت خود را متوقف کردند.
سخنگوی شورای سیاستگذاری خودروخاطرنشان کرد: تا 3 ماه پیش قطعه سازان می توانستند هزینه های خود را تا حدودی پوشش دهند، اما تدوام نخریدن خودروهای صفر کیلومتر مشکلات متعددی برای شرکت های قطعه سازی کشور به وجود آورده است.
قربانی با اشاره به کاهش فروش خودروهای داخلی، گفت: رکود اقتصادی، کمپین نخریدن خودروهای صفر کیلومتر و انتظار کاهش قیمت سه عامل مهم در کاهش فروش خودروهای صفر کیلومتر هستند، هرچند این عوامل در تعطیل شدن شرکت های قطعه سازی کشور نیز تاثیر گذاشته اند.
پیشتر قربانی در سی وچهارمین شورای سیاستگذاری خودرو از کاهش 3.8 درصدی تولید خودرو و تحقق 50 درصدی صادرات آن به بازارهای منطقه در نیمه نخست سال جاری خبر داد.
دبیر انجمن قطعه سازان خودرو ایران افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری شاهد کاهش 3.8 درصد تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم و شرکتهای خودروسازی در شهریور ماه امسال حدود 50 درصد افت تولید داشتند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

 شرکت طراح صنایع خوزستان ارائه کننده خدمات مهندسی ،ساخت تجهیزات ،قطعات صنعتی و کشاورزی می باشد.  .

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

تماس با ما

اهواز -کیلومتر10جاده اندیمشک- شهرک صنعتی شماره2 -بلوار صنعت-روبروی خیابان تلاش3

06133739383

khouzestanindustry@yahoo.com - info@khouzestanindustry.ir